Odbiór i transport odpadów

Transport jest jednym podstawowych ogniw w działalności naszej firmy. Firma posiada własne środki transportowe takie jak samochody ciężarowe wyposażone w kontenery lub transportowe samochody samozaładowcze umożliwiające sprawny odbiór i dostawę złomu.

transport1

Firma realizuje zakup złomu od firm lub innych klientów przy pomocy samochodów ciężarowych, samochodów samozaładowczych oraz podstawiając kontenery stalowe na wcześniej umówiony termin.
Współpracujemy również z firmami spedycyjnymi w obrocie międzynarodowym.

transport1a    transport1b

Wózki widłowe
Szybki załadunek i rozładunek oraz porządek w magazynie zapewniają wózki widłowe obsługiwane przez najlepszych pracowników, wyszkolonych i posiadających odpowiednie uprawnienia.

Badanie składu metali
Posiadamy spektrometr, który jest narzędziem służącym do badania składu chemicznego metali. Dzięki niemu na bieżąco możemy sprawdzać przyjmowane stopy metali, których składu nie jesteśmy do końca pewni.

Prasy
Dysponujemy prasami do zagęszczenia złomów odmiennej regulacji wielkości paczek. Używamy ich często do złomów w postaci wiórów metalowych oraz puszek. Opracowaliśmy własną technikę tworzenia palet z prasowanych puszek dzięki czemu chronimy środowisko poprzez mniejsze zużywanie drewnianych palet.

Maszyny za i wyładunkowe
Przy ładowaniu i rozładunku kontenerów jak również przy porządkowania placu pomagają nam maszyny takie jak dwa Liebherr'y i Fadroma.

Maszyny do obróbki metali
W pracy pomagają nam również inne maszyny do separacji, cięcia i obróbki złomu w postaci między innymi:
- gilotyn,
- przesiewaczy,
- nożyc,
- maszyn do przerobu kabli,
- separatorów do puszek i wiórów,
- młynów do rozdrabniania,
- pił poprzecznych.